Niezwykle emocjonujący przebiegł miało spotkanie dziesiątej kolejki włoskiej Serie A, w którym piłkarze Fiorentiny przegrali przed własną publicznością 1:2 z zespołem SSC Napoli. Przyjezdni objęli prowadzenie w dwunastej minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Callejon. Chwilę później do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Rossi, jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych, a konkretniej do Mertensa.

Piłkarze SSC Napoli przeprowadzili pierwszą akcję w dwunastej minucie i od razu wyszli na prowadzenie. Wówczas niepilnowany Higuain kapitalnym podaniem uruchomił Callejona, a ten bez najmniejszych problemów pokonał bezradnego Neto. Gospodarze ruszyli do odrabiania straty, co udało im się niemal po upływie dwóch kwadransów – Fernandez sfaulował w polu karnym Savicia, a sędzia główny bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Giuseppe Rossi, który pewnym strzałem z jedenastu metrów zmusił Reinę do kapitulacji. Radość Fiorentiny nie trwała długo, bo w trzydziestej szóstej minucie goście z Napoli prowadzili 2:1 – futbolówkę odzyskał Mertens, wymienił się podaniem z Higuainem po czym wbiegł w pole karne i uderzeniem po długim słupku pokonał golkipera.

Fiorentina vs Napoli 1-2 Ampia Sintesi All… przez manchesterfansr

FIORENTINA 1:2 (1:2) SSC NAPOLI
Bramki: Rossi 28′ [k.] (Fiorentina) – Callejon 12′, Mertens 36′ (Napoli)

Żółte kartki:  Cuadrado, Borja, Compper (Fiorentina) –  Pandev,  Maggio, Behrami,  Albiol (Napoli)
Czerwona kartka: Cuardado 90′ (Fiorentina) – Maggio 80′ (Napoli)
Sędzia: Giampaolo Calvarese

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Fiorentina: Neto – Comper, Roncaglia, Savić – Pasqual (83. Vargas), Borja, Pizarro, Aquilani (71. Vecino), Cuardado – Joaquin (77. Matos), Rossi.

SSC Napoli: Reina – Maggio, Albiol, Fernandez, Mesto – Inler, Behrami – Callejon, Pandev (81. Armero), Mertens (65. Insigne) – Higuain (62. Hamsik).

Transmisje NA ŻYWO ze wszystkich wydarzeń sportowych, a do tego SKRÓTY z wielu pojedynków. Teraz to wszystko znajdziesz w jednym miejscu! Kliknij TUTAJ i przekonaj się sam!