Zagłębie Lubin 0-1 Lech Poznań w spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski. Zwycięską bramkę dla gości w drugiej połowie strzelił Paulus Arajuuri. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 28.10.2015 roku.

Piłkarze Zagłębia Lubin groźnie zaatakowali już w 8. minucie spotkania. Wówczas na strzał zza pola karnego zdecydował się Jan Vlasko, ale Jasmin Burić zdołał uchronić Kolejorza od straty gola. Chwilę później ponownie uderzał pomocnik, tym razem Bośniak fenomenalnie interweniował, parując piłkę na poprzeczkę. Poznaniacy odpowiedzieli dośrodkowaniem Barry’ego Douglasa, jednak Denis Thomalla fatalnie spudłował. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy na ofensywną akcję zdecydował się Łukasz Trałka, kapitan Lecha zdecydował się na uderzenie, ale znacznie chybił. Chwilę później na dość nieoczekiwany strzał zdecydował się Denis Thomalla, czym mógł zaskoczyć Polacka. Tymczasem w 62. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, kilku lechitów minęło się z piłkami, dopiero ofiarna interwencja Buricia uratowała zespół od straty gola. Piłkarze Lecha objęli prowadzenie w 81. minucie. Wówczas Łukasz Trałka świetnie podał do Paulusa Arajuuriego, a Fin bez zastanowienia strzelił pokonując Martina Polacka.

ZAGŁĘBIE LUBIN 0-1 (0-0) LECH POZNAŃ
Arajuuri 81′ (Lech)

Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Dorde Cotra, Jarosław Jach, Maciej Dąbrowski – Aleksandar Todorovski – Jarosław Kubicki, Adrian Rakowski (75′ Krzysztof Piątek) – Jan Vlasko, Arkadiusz Woźniak (85′ Łukasz Janoszka), Krzysztof Janus (67′ Jakub Tosik) – Michal Papadopulos.

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas – Łukasz Trałka, Dariusz Dudka (87′ Kasper Hamalainen) – Dariusz Formella, Darko Jevtić (63′ Szymon Pawłowski), David Holman (77′ Maciej Gajos) – Denis Thomalla.