Zespół Zawiszy Bydgoszcz w spotkaniu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy wygrał przed własna publicznością 2-0 z drużyną Piasta Gliwice. Bramki dla gospodarzy strzelali Cornel Predescu oraz Mica.

Piłkarze Piasta Gliwice mogli objąć prowadzenie w 14. minucie spotkania, kiedy to po dośrodkowani Vassiljewa główkował Kamil Wilczek, ale świetnie między słupkami interweniował Grzegorz Sandomierski. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Świerczok, jednak ostatecznie nie uderzył z ostrego kąta. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy groźnie zrobiło się po centrze Badii, do piłki dopadł Ruben Jurado, jednak nieczysto w nią trafił.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się bardzo dobrze dla zawodników Zawiszy Bydgoszcz. Ładnie na skrzydle zachował się Bartłomiej Pawłowski, dograł do Alvarinho, ten piętką podał do Cornela Predescu, który ze stoickim spokojem wpisał się na listę strzelców. W 70. minucie zespół Zawiszy powiększył prowadzenie. Wówczas po dośrodkowani Sebastiana Ziajki do piłki dopadł Mica i kapitalnym strzałem z woleja pokonał Jakuba Szmatułę.

ZAWISZA BYDGOSZCZ 2-0 (0-0) PIAST GLIWICE
Predescu 59′, Mica 70′ (Zawisza)

Zawisza Bydgoszcz: Sandomierski – Wójcicki (C), Marić, Micael, Ziajka – Mica, Meyeuski – Pawłowski, Predescu (67. Strąk), Álvarinho – Świerczok (56. Barisić).

Piast Gliwice: Szmatuła – Klepczyński (67. Szeliga), Horváth, Hebert, Piotr Brożek – Podgórski (C), Martínez (73. Hanzel), Vassiljev, Badía (57. Živec) – Jurado – Wilczek.