valebarca

Drużyna FC Barcelony odniosła kolejne zwycięstwo! Podopieczni trenera Gerardo Martino w spotkaniu siódmej kolejki hiszpańskiej Primera Division wygrali na wyjeździe 2:0 z zespołem Almerii. Prowadzenie Katalończykom dał niezawodny Lionel Messi, natomiast w drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Adriano.

Piłkarze FC Barcelony już od pierwszego gwizdka sędziego narzucili własne tempo gry, do czego musieli dostosować się gospodarze. W piątej minucie kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Iniesta, ale jeszcze lepszą interwencję zanotował Esteba. Kilka chwil później na listę strzelców mógł wpisać się Gerard Pique, ale środkowy defensor fatalnie przestrzelił. Podopieczni trenera Gerardo Martino objęli prowadzenie w dwudziestej minucie, kiedy to Lionel Messi po minięciu dwóch przeciwników fantastycznie strzelił zza pola karnego, a golkiper Almerii mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Reprezentant Argentyny po dwóch kwadransach musiał opuścić plac gry po tym jak poczuł ból w mięśniu. Jego miejsce zajął Xavi. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się minimalną przewagą „Dumy Katalonii”.

Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie. Bliski strzelenia bramki był Alexis Sanchez, ale po raz kolejny swój zespół uratował bramkarz miejscowej drużyny. Esteba był bez szans w pięćdziesiątej szóstej minucie. Wówczas świetnym podaniem popisał się Cesc Fabregas, a Adriano Corrreia wślizgiem zdołał umieścić futbolówkę w bramce Almerii. Kilkanaście minut później szczęścia szukał Bartra, ale jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne. Po upływie kilku chwil do siatki Katalończyków trafił Helder Barbosa, ale sędzia Miguel Ayza słusznie odgwizdał pozycję spaloną piłkarza miejscowego zespołu. W doliczonym czasie gry goście z Katalonii mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale ani Tello, ani Dani Alves nie potrafili wykorzystać wymarzonych sytuacji.