Zwycięstwo Arsenalu nad Swansea

Drużyna Arsenalu Londyn w spotkaniu szóstej kolejki angielskiej Premier League wygrała na wyjeździe 2:1 z zespołem Swansea City. Podopieczni trenera Arsene Wengera objęli prowadzenie w pięćdziesiątej ósmej minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Gnabry. Chwilę później wynik podwyższył Ramsey, natomiast pod koniec meczu honorowego gola dla gospodarzy zdobył Davis.

Na temat pierwszej części można powiedzieć, że się odbyła. Obie drużyny zagrały zbyt zachowawczo przez co nie potrafili stworzyć sobie wiele sytuacji podbramkowych. Groźnie zrobiło się jedynie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to Gnabry wypatrzył w polu karnym Olivera Giroud, a napastnik francuski w dobrej sytuacji posłał futbolówkę tuż obok słupka.

Znacznie więcej emocji przyniosła nam druga część pojedynku. W pięćdziesiątej ósmej minucie na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Arsene Wengera. Wówczas piłkarze Arsenalu przeprowadzili szybką akcję, w której podania wymieniali kolejno Wilsehere, Giroud, a także Ramsey. Ten ostatni podał piłkę do Gnabry’ego, który uderzeniem przy słupku nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Swansea City. Cztery minuty później Kanonierzy prowadzili już 2:0. Tym razem Wilsere odebrał futbolówkę Floresowi, zagrał ją natychmiast do Giroud, który wypatrzył lepiej ustawionego Ramseya. Piłkarz z Walii minął jeszcze jednego przeciwnika, a następnie umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Tymczasem w sześćdziesiątej dziewiątej minucie na wyżyny swoich umiejętności musiał wznieść się Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski w kapitalny sposób wybronił uderzenie Dyera z szesnastu metrów. Były piłkarz warszawskiej Legii skapitulował w osiemdziesiątej drugiej minucie, kiedy to Bony zagrał do Davisa, a ten z bliskiej odległości nie dał szans polskiemu golkiperowi. Ostatecznie spotkanie szóstej kolejki angielskiej Premier League zakończyło się zwycięstwem Arsenalu Londyn.

SWANSEA CITY 1:2 (0:0) ARSENAL LONDYN
Bramki: Davis 82′ (Swansea) – Gnabry 58′, Ramsey 62′ (Arsenal)