robert lewandowski polska

Armenia 1-6 Polska w spotkaniu eliminacji Mistrzostw Świata. Bramki dla reprezentacji Polski zdobywali trzy Robert Lewandowski i po jednej Kamil Grosicki, Jakub Błaszczykowski i Rafał Wolski.

Reprezentacja Polski objęła prowadzenie już w 2. minucie spotkania, kiedy znakomicie na prawym skrzydle pokazał się Łukasz Piszczek, wycofał piłkę do nabiegającego Kamila Grosickiego, a ten ze stoickim spokojem pokonał bezradnego bramkarza. Chwilę później mieliśmy już 2-0 dla Biało-Czerwonych. Tym razem precyzyjnie z rzutu wolnego strzelał Robert Lewandowski. Gdyby tego było mało, to w 35. minucie na tablicy wyników mieliśmy już 3-1, a tym razem napastnik Bayernu Monachium uderzył mocno z rzutu wolnego pośredniego wykonywanego w jedenastce rywali. Armenia odpowiedziała dość nieoczekiwanie przed przerwą, a dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Hovhannes Hambardzumjan.

Druga odsłona spotkania to ponownie dominacja zespołu prowadzonego przez trenera Adama Nawałkę. W 58. minucie indywidualną akcję zakończoną celnym strzałem zakończył Jakub Błaszczykowski. Po chwili było już 5-1 dla Polaków – Mączyński podał do Grosickiego, ten odegrał na długi słupek do Roberta Lewandowskiego, który z zimną krwią zdobył swoją 50 bramkę w barwach reprezentacji! Polacy dobili gospodarzy w 89. minucie, a w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Rafał Wolski.

ARMENIA 1-6 (1-3) POLSKA
Hambardzumjan 39′ (Armenia) – Grosicki 2′, Lewandowski 18′, 25′, 64′, Błaszczykowski 58′, Wolski 89′ (Polska)

Armenia: Melikseťan – K. Hovhannisjan, Hambardzumjan, T. Voskanjan, Artak Jedigarjan – G. Malakjan – Kadymjan (62. E. Malakjan), Korjan (66. A. Manučarjan), Mchitarjan (C), Adamjan (73. Manojan) – Barseghjan.

Polska: Szczęsny – Ł. Piszczek, Glik, Pazdan (85. Cionek), Bereszyński – Błaszczykowski, Krychowiak, Linetty (59. Mączyński), Grosicki (72. Wolski) – P. Zieliński – Lewandowski (C).