Borussia Dortmund

Bayern Monachium 2-3 Borussia Dortmund w spotkaniu półfinału Pucharu Niemiec. Bramki dla gospodarzy zdobywali Javi Martinez i Mats Hummels, natomiast dla gości trafiali Marco Reus, Pierre Emerick Aubameyang oraz Ousmane Dmebele. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 26.04.2017 roku.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się dość niespodziewanie dobrze dla zawodników Borussii Dortmund, którzy już w dziewiętnastej minucie byli na prowadzeniu. Fatalny błąd popełnił Javi Martinez, który zbyt lekko zagrał do swojego bramkarza, co natychmiast wykorzystał Marco Reus. Bayern Monachium odpowiedział po chwili, a dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał wspominany Martinez. Podopieczni trenera Carlo Ancelottiego jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenia – z trafienia mógł cieszyć się Mats Hummels.

Druga część meczu tu dominacja Borussii Dortmund. Zespół prowadzony przez trenera Thomasa Tuchela wyrównał w sześćdziesiątej dziewiątej minucie, kiedy po centrze Dembele na listę strzelców wpisał się Pierre Emerick Aubameyang. Ostatnie słowo należało natomiast do Ousmana Dembele, który na kwadrans przed zakończeniem meczu popisał się świetnym strzałem w samo okienko bramki strzeżonej przez Ulreicha.

BAYERN MONACHIUM 2-3 (2-1) BORUSSIA DORTMUND
Martinez 28′, Hummels 41′ (Bayern) – Reus 19′, Aubameyang 69′, Dembele 74′ (Borussia)

Bayern Monachium: Ulreich – Lahm, Martinez, Hummels (61′ Boateng), Alaba – Alonso (79′ Müller), Thiago Alcântara, Ribéry (86′ Costa), Vidal, Robben – Lewandowski

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek (80′ Pulisic), Sokratis, Bender, Schmelzer – Weigl, Dembélé, Reus (90+1′ Ginter), Guerreiro, Castro (46′ Durm) – Aubameyang