Bayern Monachium

Bayern Monachium 4-1 SC Freiburg w spotkaniu 34. kolejki niemieckiej Bundesligi. Bramki dla gospodarzy zdobywali Arjen Robben, Arturo Vidal, Franck Ribery oraz Joshua Kimmich, natomiast dla przyjezdnych trafił Nils Petersen. Zobacz na wideo skrót meczu i gole  z 20.05.2017 roku.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zawodników Bayernu Monachium, którzy objęli prowadzenie już w czwartej minucie. Xabi Alonso świetnie wypatrzył Arjena Robbena, Holender zbiegł z piłkę do środka, a następnie ładnym strzałem pokonał bezradnego bramkarza. Na kolejne trafienie musieliśmy poczekać do 72. minuty. Wówczas wspominany Robben wypatrzył niepilnowanego Arturo Vidala, a temu nie pozostało nic innego jak pokonanie bezradnego golkipera.

Freiburg dość nieoczekiwanie odpowiedział chwilę później, a z podania Vincenzo Grifo skorzystał Nils Petersen. Gospodarze nie pozostali dłużni, a dwukrotnie do siatki trafiali w doliczonym czasie gry. Najpierw z gola mógł cieszyć się Franck Ribery, a kilkadziesiąt sekund później Schwolow skapitulował po strzale Joshuy Kimmicha.

BAYERN MONACHIUM 4-1 (1-0) SC FREIBURG
Robben 4′, Arturo Vidal 72′, Ribery 90′, Kimmich 90′ (Bayern) – Petersen 75′ (Freiburg)

Bayern Monachium: Starke – Lahm (C) (85. Rafinha), Boateng (11. Kimmich), Alaba, Bernat – Alonso (81. Ribéry), Arturo Vidal – Robben, Müller, Coman – Lewandowski.

SC Freiburg: Schwolow – Ignjovski (87. Nielsen), Gulde, Kempf, Günter – Haberer (67. Petersen), Höfler, Frantz (C) (71. Schuster), Grifo – Philipp, Niederlechner.