bayern monachium

Bayern Monachium 3-0 RB Lipsk w spotkaniu 16. kolejki niemieckiej Bundesligi. Bramki dla gospodarzy zdobywali Thiago Alcantara, Xabi Alonso i Robert Lewandowski z rzutu karnego. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 21.12.2016 roku.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zawodników Bayernu Monachium, którzy objęli prowadzenie w 17.minucie. Po podaniu Lahma strzelał Robert Lewandowski, piłka odbiła się od słupka, a dobitka Thiago Alcantary okazała się już skuteczna. Chwilę później Bawarczycy prowadzili już różnicą dwóch trafień. Tym razem napastnik reprezentacji Polski przejął piłkę na osiemnastym metrze, co natychmiast wykorzystał Xabi Alonso. W 45. minucie Bayern Monachium prowadził już 3-0, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Robert Lewandowski.

BAYERN MONACHIUM 3-0 (3-0) RB LIPSK
Alcantara 17′ Alonso 25′, Lewandowski 45′ (Bayern)

Bayern Monachium: Neuer – Lahm (C), Javi Martínez, Hummels, Alaba (67. Bernat) – Arturo Vidal (75. Kimmich), Alonso – Robben (46. Ribéry), Alcántara, Costa – Lewandowski.

RB Lipsk: Gulácsi – Bernardo, Ilsanker, Orban (C), Halstenberg – Keïta (46. Kaiser), Demme – Sabitzer (83. Burke), Forsberg – Y. Poulsen, Werner (59. Selke).