Borussia Dortmund

Borussia Dortmund 2-1 Eintracht Frankfurt w finale Pucharu Niemiec. Bramki dla Borussii zdobywali Ousmane Dembele oraz Pierre Emerick Aubameyang, natomiast dla Eintrachtu trafił Ante Rebić. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 27.05.2017 roku.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zawodników Borussii Dortmund, którzy objęli prowadzenie już w ósmej minucie. Wówczas bardzo dobrze na prawej stronie boiska zachował się Łukasz Piszczek, który zagrał piłkę do Ousmane Dembele, a ten ze stoickim spokojem pokonał bezradnego bramkarza. Eintracht Frankfurt wyrównał w 29. minucie meczu. Gacinović dostrzegł niepilnowanego Ante Rebicia, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Ostatnie słowo należało jednak do Borussii Dortmund. W drugiej połowie spotkania sędzia główny podyktował rzut karny dla zespołu trenera Thomasa Tuchela, a jego pewnym egzekutorem okazał się Pierre Emerick Aubameyang.

EINTRACHT FRANKFURT 1-2 (1-1) BORUSSIA DORTMUND
Rebić 29′ (Eintracht) – Dembele 8′, Aubameyang 67′ k. (Borussia)

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Abraham, Hector, Jesus Vallejo – Chandler (72. Meier), Medojević (56. Tawatha), Gaćinović, Oczipka – Fabián (79. Blum), Seferović, Rebić

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos, Bartra (76. Durm) – Piszczek, Dembélé, Raphaël Guerreiro, Kagawa, Schmelzer (46. Castro) – Aubameyang, Reus (46. Pulisic)