arkadiusz milik

Kolejny bardzo udany występ w barwach Napoli zanotował Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski w środę wieczorem rozegrał ze swoim zespołem spotkanie drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Napoli wygrało przed własną publicznością 4-2 z drużyną Benfiki Lizbona. Polak ponownie miał okazję wpisać się na listę strzelców.

Wspominany mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zawodników Napoli, którzy objęli prowadzenie w dwudziestej minucie – dobrym dośrodkowaniem popisał się jeden ze skrzydłowych, do piłki dopadł Marek Hamsik i pewnym strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza. Na początku drugiej części meczu gospodarze zdobyli drugą bramkę, a tym razem świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Dries Mertens. W 54. minucie Napoli prowadziło już różnicą trzech goli, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Arkadiusz Milik. To jednak nie koniec, bowiem cztery minuty później reprezentant Polski zagrał do wspominanego Mertensa, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Portugalczycy odpowiedzieli dwiema bramkami – najpierw do siatki trafił Goncalo Guedes, a następnie Eduardo Salvio.

NAPOLI 4-2 (1-0) BENFICA LIZBONA
Hamsik 20′, Mertens 52′, 58′, Milik 54′ (Napoli) – Guedes 71′, Salvio 86′ (Benfica)

Napoli: Reina – Hysaj, Albiol (11. Maksimović), Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík (C) – Callejón (70. L. Insigne), Milik, D. Mertens (81. Giaccherini).

Benfica Lizbona: Júlio César – Semedo, Lindelöf, Lopez, Grimaldo – Fejsa (82. Gomes), A. Almeida (C) – A. Horta (56. Salvio), Pizzi, Carillo (67. Guedes) – Mítroglou.