chelsea londyn

Chelsea Londyn 4-2 Tottenham w spotkaniu półfinału Pucharu Anglii. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Willian, a oprócz niego Eden Hazard i Nemanja Matić, z kolei dla gości trafiali Harry Kane oraz Dele Alli. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 22.04.2017 roku.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zawodników Chelsea Londyn, którzy objęli prowadzenie już w piątej minucie. Wówczas świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Willian. Goście wyrównali chwilę później, a po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką popisał się Harry Kane. The Blues odpowiedzieli jeszcze przed przerwą – pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Willian. To nie koniec emocji. W 52. minucie mieliśmy już 2-2, a tym razem na listę strzelców wpisał się Dele Alli. Końcówka starcia to przewaga Chelsea, która udokumentowała to dwoma golami. Najpierw z trafienia mógł cieszyć się Eden Hazard, a po chwili bramkarza Kogutów pokonał Nemanja Matić.

CHELSEA LONDYN 4-2 (2-1) TOTTENHAM
Willian 5′, 43′, Hazard 76′, Matić 81′ (Chelsea) – Kane 18′, Alli 52′ (Tottenham)

Chelsea Londyn: Courtois – Azpilicueta (C), David Luiz, Aké – Moses, Kanté, Matić, Alonso – Willian (60. Hazard), Pedro (75. Fàbregas), Batshuayi (60. Diego Costa).

Tottenham: Lloris (C) – Trippier, Dier, Alderweireld, Vertonghen – Wanyama (80. N’Koudou), Dembélé – Eriksen, Alli, S. Heung-Min (69. Walker) – Kane.