adam nawałka

Dania 4-0 Polska w spotkaniu eliminacji Mistrzostw Świata. Biało-Czerwoni mają trzy punkty przewagi nad resztą stawki w eliminacyjnej grupie E. Przed Polakami teraz domowe spotkanie z Kazachstanem. Zobacz bramki i skrót meczu z 01.09.2017 roku.

Reprezentacja Dani objęła prowadzenie już w piętnastej minucie spotkania, kiedy bardzo dobrze z rzutu rożnego dośrodkował Eriksen, najprzytomniej w polu karnym zachował się Thomas Delaney, który pewnym strzałem pokonał Łukasza Fabiańskiego. Tuż przed przerwą gospodarze prowadzili już różnicą dwóch goli, a błędy Michała Pazdana i Kamila Glika wykorzystał Andreas Cornelius.

Polska nie podniosła się po przerwie. W pięćdziesiątej dziewiątej minucie straciła kolejną bramkę. Tym razem centrował Eriksen, Fabiański odbił piłkę przed siebie, a wobec dobitki Jorgensena nie miał już nic do powiedzenia. Wspominany przed chwilę Christian Eriksen pod koniec meczu dobił naszych reprezentantów, popisując się przepięknym trafieniem zza pola karnego.

DANIA 4-0 (2-0) POLSKA
Delaney 15′, Cornelius 42′, Jorgensen 59′, Eriksen 80′ (Dania)

Dania: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Bjelland, Stryger Larsen – Kvist, Delaney (86. Jensen) – Cornelius (74. Bendtner), Eriksen, Sisto – N. Jörgensen (82. Lerager).

Polska: Fabiański – Ł. Piszczek (34. Cionek), Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Błaszczykowski (62. Milik), Mączyński, Linetty (66. Makuszewski), Grosicki – P. Zieliński – Lewandowski (C).