Real Madryt

FC Barcelona 1-3 Real Madryt w spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii. Bramkę dla Katalończyków zdobył Lionel Messi, natomiast dla Królewskich trafiali Cristiano Ronaldo, Marco Asensio i Gerard Pique. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 13.08.2017 roku.

Pierwsza część dzisiejszego spotkania nie przyniosła nam żadnych rozstrzygnięć. Real Madryt objął prowadzenie w pięćdziesiątej minucie meczu, kiedy Isco zagrał na skrzydło do Marcelo, ten dośrodkował w pole karne, gdzie niefortunnie interweniował Gerard Pique, pokonując własnego bramkarza. FC Barcelona odpowiedziała kilkanaście minut później, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Lionel Messi.

Ostatnie minuty dzisiejszego spotkania należały już jednak do Realu Madryt. W osiemdziesiątej minucie po szybkim kontrataku kapitalnego gola z szesnastu metrów strzelił Cristiano Ronaldo. Dzieła zniszczenia dokonał natomiast Marco Asensio, który również uderzał z linii pola karnego. Dodajmy, że Królewscy kończyli mecz w dziesięciu, a czerwoną kartką ukarany został Cristiano Ronaldo.

FC BARCELONA 1-3 (0-0) REAL MADRYT
Messi 77′ k. (Barcelona) – Pique 50′ s., Ronaldo 80′, Asensio 90′ (Real)

FC Barcelona: Ter Stegen – Vidal, Umtiti, Pique, Alba – Rakitić (83. Paco Alcacer), Busquets, Iniesta (68. Roberto) – Deulofeu (59. Denis Suarez), Luis Suarez, Messi.

Real Madryt: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Kroos, Casemiro, Kovacić (68. Asensio) – Isco, Benzema (58. Ronaldo), Bale (81. Vazquez).