FC Barcelona

FC Barcelona 3-0 Juventus Turyn w spotkaniu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla Katalończyków zdobył Lionel Messi, a oprócz niego trafił Ivan Rakitić. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 12.09.2017 roku.

Piłkarze FC Barcelony objęli prowadzenie w czterdziestej piątej minucie spotkania, kiedy dwójkową akcję przeprowadzili Luis Suarez oraz Lionel Messi. Reprezentant Argentyny otrzymał piłkę, a następnie precyzyjnym strzałem pokonał bezradnego Buffona. Na początku drugiej połowy mieliśmy już 2-0 dla gospodarzy. Messi znów wcielił się w rolę strzelającego, interweniujący Sturaro odbił futbolówkę niefortunnie do Ivana Rakiticia, któremu nie pozostało nic innego jak pokonanie bramkarza. W sześćdziesiątej dziewiątej minucie mieliśmy już 3-0 dla FC Barcelony, a tym razem znakomitym uderzeniem zza pola karnego popisał się nie kto inny jak Lionel Messi.

FC BARCELONA 3-0 (1-0) JUVENTUS TURYN
Messi 45′, Rakitić 56′, Messi 69′ (Barcelona)

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić (77. Paulinho), Busquets, Iniesta (C) (83. A. Gomes) – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé (70. Roberto).

Juventus Turyn: Buffon (C) – De Sciglio (41. Sturaro), Barzagli, Benatia, Aléx Sandro – Pjanić, Matuidi – Bentancur (63. Bernardeschi), Dybala, Costa – Higuaín (87. Caligara).