lech poznań

Jagiellonia Białystok 1-1 Lech Poznań w spotkaniu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy zdobył Arvydas Novikovas, natomiast dla Kolejorza trafił Darko Jevtić. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 13.10.2017 roku.

Piłkarze Jagiellonii groźnie zaatakowali w 15. minucie meczu. Dobrze zachował się Guti, który dograł do niepilnowanego Fiodora Cernycha, jednak reprezentant Litwy trafił wprost w dobrze ustawionego Matusa Putnocky’ego. Kilkadziesiąt sekund później byliśmy już pod bramką gospodarzy. Główkował Lasse Nielsen, futbolówka odbiła się jeszcze od Gutiego, ale znakomicie między słupkami zachował się Marian Kelemen. W 27. minucie mieliśmy 1-0 dla Kolejorza, a zaskakującym strzałem z rzutu wolnego popisał się Darko Jevtić.

Jagiellonia po przerwie ruszyła do odrobienia straty, ale to Kolejorz był bliski zdobycia bramki. W 58. minucie Nicklas Barkroth wypatrzył Mihai Raduta, lecz strzał Rumuna okazał się minimalnie niecelny. W odpowiedzi groźnie główkował Cilian Sheridan, jednak futbolówka przeleciała tuż obok słupka. Na kwadrans przed zakończeniem starcia Lech powinien prowadzić 2-0. Darko Jevtić podał do wprowadzonego Gytkjaera, ten zbyt długo przyjmował piłkę i ostatecznie trafił w Kelemena. Wszystko zemściło się w 87. minucie, kiedy Putnocky skapitulował po trafieniu Novikovasa. Lechici mogli odpowiedzieć po kilkudziesięciu sekundach, do siatki trafił Maciej Gajos, ale po analizie VAR odgwizdano pozycję spaloną.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1-1 (0-1) LECH POZNAŃ
Novikovas 87′ (Jagiellonia) – Jevtić 27′(Lech)

Żółte kartki: Runje (Jagiellonia) – Jevtić, Bille (Lech)