lech poznań

Lech Poznań 3-0 Legia Warszawa w spotkaniu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla Kolejorza zdobywali Maciej Gajos, Łukasz Trałka oraz Maciej Makuszewski!

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zawodników Lecha Poznań, którzy już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Znakomitym dośrodkowaniem z prawej strony boiska popisał się Robert Gumny, a skutecznym strzałem głową Arkadiusza Malarza pokonał Maciej Gajos. Poznaniacy powiększyli przewagę jeszcze przed przerwą, kiedy celnie główkował Łukasz Trałka. Asystę przy trafieniu pomocnika zanotował Darko Jevtić. Piłkarze Lecha Poznań dobili rywala w 65. minucie starcia. Tym razem Nicki Bille zagrał prostopadle do wychodzącego Macieja Makuszewskiego, a reprezentant Polski ze stoickim spokojem pokonał bezradnego Malarza. Legionistom podyktowano jeszcze rzut karny, jednak sędzia Szymon Marciniak po obejrzeniu powtórki VAR, postanowił odwołać jedenastkę. Tym samym Kolejorz w szlagierze kolejki ograł legionistów pewnie 3-0.

LECH POZNAŃ 3-0 (2-0) LEGIA WARSZAWA
Gajos 12′, Trałka 38′, Makuszewski 65′ (Lech)

Żółte kartki: Dilaver, Bille, Makuszewski (Lech) – Kopczyński, Guilherme, Dąbrowski (Legia)
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 36 829

Lech Poznań: Putnocky – Gumny, Janicki, L. Nielsen, Dilaver – Trałka, Gajos (C) – Makuszewski, Jevtić (88. Majewski), Situm (22. Radut) – Bille Nielsen (70. Gytkjaer).

Legia Warszawa: Malarz (C) – Broź, M. Dąbrowski, Pazdan, Hloušek – Kopczyński (80. Jodłowiec), Moulin – D. Nagy, Hamalainen, Kucharczyk (46. Guilherme) – Sadiku (64. Niezgoda).