lech poznań

Lech Poznań 4-0 FK Pelister w spotkaniu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy. Dwie bramki dla Kolejorza zdobył Mario Situm, a oprócz niego trafiali Nicki Bille Nielsen z rzutu karnego i Radosław Majewski. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 29.06.2017 roku.

Piłkarze Lecha trafili do siatki już na samym początku meczu, jednak sędzia główny dopatrzył się faulu Nickiego Bille, nie uznając trafienia Duńczyka. Napastnik Kolejorza w 29. minucie po raz kolejny trafił do siatki. Najpierw został sfaulowany w polu karnym, a po chwili sam okazał się pewnym egzekutorem jedenastki. W 30. minucie gospodarze prowadzili już 2-0, a dobre dośrodkowanie Darko Jevticia na gola zamienił Mario Situm. Gdyby tego było mało, to kilka chwil później znakomitym strzałem z rzutu wolnego popisał się Radosław Majewski.

Tuż po przerwie groźnie zaatakowali Macedończycy. Po groźnym strzale z rzutu wolnego świetnie między słupkami interweniował Matus Putnocky. Poznaniacy odpowiedzieli w 57. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym strzałem głową popisał się Mario Situm.

LECH POZNAŃ 4-0 (3-0) FK PELISTER
Nicki Bille 28′ k., Situm 30′, 57′, Majewski 38′ (Lech)

Sędzia: Luís Miguel Branco Godinho (Portugalia)

Lech Poznań: Matus Putnocky – Robert Gumny, Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Volodymyr Kostevych – Abdul Aziz Tetteh, Radosław Majewski, Maciej Makuszewski (72′ Nicklas Barkroth), Darko Jevtić (75′ Maciej Gajos), Mario Situm – Nicki Bille (69′ Marcin Robak).

FK Pelister: Ilche Petrovski – Martin Kovachev, Radenko Bojović (46′ Filip Petrov), Hristijan Toshevski, Goce Todorovski, Blagoja Ljamcevski, Dimitar Iliev (77′ Matej Cvetanovski), Oliver Peev, Riste Markoski (62′ Fernando Silva), Blaze Ilijoski, Lucas.