Manchester United

Manchester United 3-2 Arsenal Londyn w spotkaniu 27. kolejki angielskiej Premier League. Dwie bramki dla Czerwonych Diabłów strzelił Marcus Rashford, a jedną Ander Herrera, natomiast dla Kanonierów trafiali Danny Welbeck i Mesut Ozil. Zobacz na wideo gole i skrót meczu.

Piłkarze Manchesteru United objęli prowadzenie w 29. minucie spotkania, kiedy po jednym z dośrodkowań do piłki dopadł Marcus Rashford i pewnym strzałem pokonał bezradnego bramkarza Arsenalu. Chwilę później Czerwone Diabły prowadziły już 2-0, a tym razem młody napastnik wykorzystał centrę Lingarda. Arsenal odpowiedział tuż przed przerwą, a podanie Mesuta Ozila na gola zamienił Danny Welbeck. W 65. minucie Manchester United strzelił trzecią bramkę, a na listę strzelców wpisał się Ander Herrera. Ostatnie słowo należało do Kanonierów, kontaktowego gola zdobył Mesut Ozil, ale jak się okazało, to Manchester United zainkasował komplet punktów.

MANCHESTER UNITED 3-2 (2-1) ARSENAL LONDYN
Rashford 29′, 32′, Herrera 65′ (United) – Welbeck 40′, Ozil 69′ (Arsenal)

Manchester United: de Gea – Varela, Carrick, Blind, Rojo (55. Fosu-Mensah) – Schneiderlin, A. Herrera (90+5. Weir) – Lingard, Mata, Depay – Rashford (80. Januzaj).

Arsenal Londyn: Čech – Bellerín, Gabriel Paulista, Koscielny, Monreal – Ramsey, Coquelin (70. Elneny) – Walcott (62. Giroud), Özil, Alexis Sanchez – Welbeck (83. Iwobi).