Wisła Kraków

Pogoń Szczecin 1-2 Wisła Kraków w spotkaniu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy zdobył Adam Gyursco z rzutu karnego, natomiast dla wiślaków trafiali Carlos Lopez i Petar Brlek. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 14.07.2017 roku.

Dzisiejsze spotkanie pierwszej kolejki rozpoczęło się znakomicie dla zawodników Wisły Kraków, którzy objęli prowadzenie w siedemnastej minucie. Wówczas znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Carlos Lopez, nie dając bramkarzowi najmniejszych szans. Chwilę później krakowianie prowadzili już 2-0, a asystę wspominanego Lopeza na gola zamienił Petar Brlek. Pogoń Szczecin odpowiedziała jeszcze przed przerwą, kiedy pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Adam Gyursco. Więcej bramek w tym meczu nie oglądaliśmy, dlatego to Wisła Kraków może cieszyć się z udanej inauguracji sezonu 2017/2018/

0-1 Goal Poland Ekstraklasa – 14.07… przez diyan-delev

0-2 Goal Poland Ekstraklasa – 14.07… przez diyan-delev

POGOŃ SZCZECIN 1-2 (1-2) WISŁA KRAKÓW
Gyursco 33′ (Pogoń) – Lopez 17′, Brlek 19′ (Wisła)

Pogoń Szczecin: Załuska – Rudol, Râpă, Fojut, Nunes – Hołota, Rafał Murawski – Listkowski (44. Kort), Drygas (75. Kowalczyk), Gyurcsó – Zwoliński.

Wisła Kraków: Cuesta – Sadlok, Głowacki, González, Cywka – Małecki, Brlek, Vélez (85. Arsenić), Boguski (79. Bartosz) – Ondrášek, Lopez (73. Wojtkowski).