polska

Polska 0-1 Meksyk w poniedziałkowym meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Energa w Gdańsku. Zwycięską bramkę dla przyjezdnych zdobył Raul Jimenez. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 13.11.2017 roku.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zawodników reprezentacji Meksyku, którzy objęli prowadzenie już w trzynastej minucie. Wówczas po niefortunnym wybiciu piłki przez Thiago Cionka, dopadł do niej Raul Jimenez, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał interweniującego Wojciecha Szczęsnego. Biało-czerwoni mogli wyrównać jeszcze przed przerwą – Maciej Makuszewski świetnie uruchomił Macieja Rybusa, ten zagrał w pole karne, gdzie szczęścia szukali Karol Linetty i Tomasz Kędziora, ale żaden z nich nie zdołał pokonać golkipera reprezentacji Meksyku.

POLSKA 0-1 (0-1) MEKSYK
Jimenez 13′ (Meksyk)

Polska: Szczęsny (C) – Jędrzejczyk (46. Wszołek), Cionek, Jach – Kędziora, Linetty (62. Wolski), Mączyński, Rybus (83. Kurzawa) – Zieliński, Makuszewski (76. Błaszczykowski) – Świerczok (71. Stępiński).

Meksyk: Corona – Layún, Salcedo (46. Araujo), Ayala (46. Montes), Moreno (63. Vela), Gallardo – D. Reyes, J. dos Santos (74. Govea), Guardado (C) – Aquino (46. Lozano), Jiménez (46. Peralta).