adam nawałka

Polska 1-1 Portugalia w spotkaniu ćwierćfinału Mistrzostw Europy we Francji. Bramkę dla Biało-Czerwonych strzelił Robert Lewandowski, natomiast dla Portugalczyków trafił Renato Sanches. Zobacz na wideo skrót meczu, rzuty karne i gole z 30.06.2016 roku.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zawodników reprezentacji Polski, którzy objęli prowadzenie już w drugiej minucie. Fatalny błąd popełnił Cedric, piłkę przejął Kamil Grosicki, zagrał do Roberta Lewandowskiego, a napastnik reprezentacji Polski pewnym strzałem pokonał Rui Patricio. Portugalczycy wyrównali w trzydziestej trzeciej minucie, kiedy po podaniu Naniego na uderzenie zdecydował się Renato Sanches, futbolówka odbiła się jeszcze od Grzegorza Krychowiaka i zatrzepotała w siatce. W drugiej połowie na listę strzelców powinien wpisać się Cristiano Ronaldo, ale po podaniu Moutinho fatalnie spudłował. Niemiecki sędzia musiał tym samym zaprosić zawodników obu drużyn na dogrywkę.

POLSKA 1-1 3-5 k. (1-1) PORTUGALIA
Lewandowski 2′ (Polska) – Renato Sanches 33′ (Portugalia)

Polska: abiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński (98. Jodłowiec), Grosicki (82. Kapustka) – Milik, Lewandowski (C).

Portugalia: Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Eliseu – W. Carvalho (96. D. Pereira) – Mário (80. Quaresma), Sanches, A. Silva (74. Moutinho) – Nani, Ronaldo (C).