polska

Polska 4-2 Czarnogóra w spotkaniu eliminacji Mistrzostw Świata. Bramki dla gospodarzy zdobywali Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki, Robert Lewandowski i Stojković, który zanotował trafienie samobójcze. Polacy awansowali na mundial w Rosji. Zobacz na wideo skrót meczu i gole z 08.10.2017 roku.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zawodników reprezentacji Polski, którzy objęli prowadzenie już w szóstej minucie – po zagraniu Zielińskiego do futbolówki dopadł Krzysztof Mączyński i pewnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców. Chwilę później było już 2-0 dla Polaków. Po składnej akcji całego zespołu Piotr Zieliński zagrał do Roberta Lewandowskiego, napastnik odegrał do Kamila Grosickiego, który pewnym strzałem pokonał Petkovicia.

Czarnogórcy w drugiej połowie dość nieoczekiwanie doprowadzili do wyrównania. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym znakomicie zachował się Mugosa, który strzałem z przewrotki pokonał Wojciecha Szczęsnego. Pięć minut później bramkarz Juventusu Turyn skapitulował po raz drugi, tym razem celnie zza pola karnego strzelał Tomasević.

Na szczęście ostatnie słowa należało do zawodników trenera Adama Nawałki. Najpierw Robert Lewandowski wykorzystał gapiostwo obrońcy i bramkarza, a dwie minuty później do własnej bramki trafił Stojković, który nie poradził sobie z mocnym wstrzeleniem Jakuba Błaszczykowskiego.

POLSKA 4-2 (2-0) CZARNOGÓRA
Mączyński 6′, Grosicki 15′, Lewandowski 85′, Stojković 87′ s. (Polska) – Mugosa 78′, Tomasević 83′ (Czarnogóra)

Polska: Szczęsny – Ł. Piszczek (46. Rybus), Glik, Pazdan, Bereszyński – Krychowiak, Mączyński (90+2. Wolski) – Błaszczykowski, P. Zieliński, Grosicki (90. Makuszewski) – Lewandowski (C).

Czarnogóra: Petković – Stojković, Klimenta, Mijušković, Tomašević – Šćekić, Vukcevic – M. Janković, Ivanić (67. Hakšabanović), Jovović (77. Mugoša) – Bećiraj (C).