euro 2016

Portugalia 1-0 Francja w spotkaniu finału Mistrzostw Europy. Zwycięską bramkę dla Portugalczyków w dogrywce strzelił Eder. Zobacz na wideo skrót meczu i gola z 10.07.2016 roku.

Reprezentanci Francji mogli objąć prowadzenie w dziesiątej minucie spotkania, kiedy po błędzie Pepe główkował Antoine Griezmann, ale świetnie między słupkami zachował się Rui Patricio. Chwilę później na indywidualną akcję zdecydował sie Sissoko, pomocnik zdecydował się na mocne uderzenie, lecz ponownie świetnie między słupkami spisał się portugalski bramkarz. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, dlatego sędzia główny musiał zaprosić zawodników na dogrywkę. Portugalczycy zapewnili sobie zwycięstwo w 109. minucie, kiedy ładnie z prawej strony wbiegł Eder, zdecydował się na mocne uderzenie, pokonując bezradnego Hugo Llorisa i zapewniając zespołowi zdobycie Mistrzostwa Europy.

FRANCJA 0-1 (0-0) PORTUGALIA
Eder 109′ (Portugalia)

Francja: Lloris (C) – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – Moussa Sissoko (111. Martial), P. Pogba, Matuidi, Payet (58. Coman) – Griezmann, Giroud (77. Gignac).

Portugalia: Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – W. Carvalho – Sanches (78. Éder), A. Silva (67. Moutinho), Mário – Nani, Ronaldo (C) (25. Quaresma).