for. UEFA
for. UEFA

Szachtar Donieck 2-2 Sevilla FC w pierwszym spotkaniu półfinału Ligi Europy. Bramki dla gospodarzy strzelali Marlos oraz Taras Stepanenko, natomiast dla gości trafiali Vitolo i Kevin Gameiro z rzutu karnego. Zobacz na wideo gole i skrót meczu z 28.04.2016 roku.

Drużyna Sevilli FC objęła prowadzenie już w szóstej minucie spotkania, kiedy Banega świetnym podaniem uruchomił Gameiro, ten dograł do niepilnowanego Vitolo, któremu nie pozostało nic innego, jak pokonanie bramkarza. Na odpowiedź Szachatara Donieck długo nie czekaliśmy – w 23. minucie Rakickys zagrał do Marlosa, a ten ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Chwilę później gospodarze byli już na prowadzeniu, a tym razem jedno z dośrodkowań skutecznie wykończył Taras Stepanenko. Hiszpanie nie zamierzali się jednak poddawać, w efekcie czego w 82. minucie wyrównali stan spotkania, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Kevin Gameiro.

SZACHTAR DONIECK 2-2 (2-1) SEVILLA FC
Marlos 23′, Stepanenko 36′ (Szachtar) – Vitolo 6′, Gameiro 82′ k. (Sevilla)

Szachtar Donieck: Pjatow – Srna (C), Kuczer, Rakićkyj, Ismaily – Malyšjev, Stepanenko – Marlos (90+1. Bernard), Kowałenko, Taison (90+1. Nem) – Ferreyra (90+1. Eduardo).

Sevilla FC: Soria – Mariano, Rami, Carriço (C), Escudero – Vitolo, Krychowiak, Banega, N’Zonzi, Konopljanka (59. Krohn-Dehli, 72. Coke) – Gameiro.