Wypowiedź Nawałki po meczu Polska 4-2 Czarnogóra

adam nawałka
fot. pilka24.com.pl

Piłkarska reprezentacja Polski w spotkaniu 10. kolejki eliminacji Mistrzostw Świata wygrała na PGE Narodowym 4-2 z zespołem Czarnogóry. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczową wypowiedź trenera Adama Nawałki.

Adam Nawałka (trener reprezentacji Polski): Długie eliminacje. Mam tutaj na myśli to, że do ostatniej kolejki graliśmy o mundial. Natomiast cel został osiągnięty. Bardzo się cieszymy, duże brawa dla zawodników. Każdy mecz był ciężkim meczem, co potwierdza dzisiejsze spotkanie. Było trochę ciężkich, wymuszonych momentów, mam tutaj na myśli zmianę na przykład Łukasza Piszczka. Zmiany zgłaszali także inni zawodnicy, stąd mecz w pewnym momencie zaczął robić się trudny. Piłkarze z Czarnogóry dobrze się spisywali pod względem fizycznym, także w stałych fragmentach gry.

Myślę, że cały czas idziemy do przodu. Wiadomo, że są bardzo trudne mecze, mecze gdzie coś się nie układa. Budowa drużyny to w dalszym ciągu proces, mamy szkielet zespołu. Zmiany klubów, brak gry wpływa na pewne zahamowania, ale cały czas idziemy do przodu, ta drużyna ma perspektywy i jestem optymistą. Jesteśmy przygotowani na wszelkie zagrożenia i trudności jeżeli chodzi o przebieg meczu. Piłka cały czas uczy pokory, wiemy co się działo na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Bardzo liczyliśmy na to, że to zaplecze zostanie poszerzone.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Odzyskaliśmy zaufanie kibiców, w każdym meczu jesteśmy groźni dla najlepszych. Myślę, że są jeszcze rezerwy i będzie starali się je wykorzystać tak, by na mistrzostwach świata rywalizować i dać ludziom trochę radości. Marzenia są zawsze bardzo ambitne. Nie chcę się wypowiadać publicznie na temat moich marzeń, cieszy mnie każde zwycięstwo reprezentacji, coraz lepsza gra zawodników i dostarczanie radości kibicom. Myślę, że ta drużyna ma przyszłość, trzeba oczywiście cały czas ciężko pracować. Te mistrzostwa pokażą, że drużyna składająca się z tych zawodników to ludzie ambitni i dążący do osiągania sukcesów.

źródło: 90minut.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *