Wypowiedź Nawałki po meczu Polska – Meksyk

adam nawałka
fot. pilka24.com.pl

Piłkarska reprezentacja Polski w poniedziałkowym meczu towarzyskim przegrała 0-1 z Meksykiem. Tymczasem juz teraz możecie przeczytać u nas pomeczową wypowiedź trenera Adama Nawałki.

Adam Nawałka (trener reprezentacji Polski): Jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że takie mecze, które są rozgrywane już po awansie, służą przede wszystkim selekcji, sprawdzeniu innych stylów gry. Chcieliśmy sprawdzić grę trójką obrońców. Z Urugwajem wyszło obiecująco, z Meksykiem gorzej. Zaznaczamy jednak, że to była drużyna z najwyższej półki. Mamy bogaty materiał do analizy. Wyciągniemy z niego wnioski.

Mamy piłkarzy, którzy harmonijnie się rozwijają. Grają praktycznie cały czas w kadrze – mam tu na myśli np. Piotra Zielińskiego. Zrobił on ogromny postęp w porównaniu do Euro 2016. Nie zamykam drogi pozostałym tylko dlatego, że dzisiaj przegraliśmy 0:1 z bardzo dobrym przeciwnikiem. Chciałem dać szansę wielu zawodnikom. Zwłaszcza tym wyróżniającym się z Ekstraklasy. Selekcja została poszerzona. Prowadzimy monitoring zawodników i czekamy na tych co dadzą jakość.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Mecz pokazał dużą różnicę między nami a Meksykiem. Trzeba przeciwnikom pogratulować. Graliśmy oczywiście o zwycięstwo, ale boisko zweryfikowało te oczekiwania. Jesteśmy pełni wiary i optymizmu przed mundialem. Piłkarze wykonali fantastyczną pracę. Mam nadzieję, że na Rosję będą świetnie przygotowani tak jak na Francję.

źródło: gol24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *