Wypowiedź trenera Brzęczka po meczu Polska – Irlandia

polska

Piłkarska reprezentacja Polski we wczorajszym meczu towarzyskim zremisowała na stadionie we Wrocławiu 1-1 z zespołem Irlandii. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczową wypowiedź trenera Jerzego Brzęczka.

Jerzy Brzęczek (trener reprezentacji Polski): Nie wszystko wyglądało tak, jak sobie zaplanowaliśmy, ale to, co wydarzyło się w drugiej połowie w ostatnich kilkunastu minutach, więcej znaczyło szkoleniowo niż to, co się wydarzyło podczas meczu we Włoszech. W trudnym momencie po objęciu przez Irlandię prowadzenia drużyna nie straciła głowy, nie było długich piłek i staraliśmy się rozgrywać, a nie jest to proste, kiedy drużyna, która prowadzi, cofnie się. Dobrze, że w końcu padła ta piękna bramka Klicha.

Oczywiście jasna była kwestia, że to nie będzie mecz z Włochami, że będziemy częściej w ataku pozycyjnym. W pierwszej połowie, kiedy byliśmy dobrze ustawieni i dobrze rozgrywaliśmy między strefami, było OK, ale było dużo momentów, że wchodziliśmy w pierwszą linię, ustawialiśmy się na 16.-18. metrze pod bramką i próbowaliśmy to korygować. Brakowało trzymania się zasad. W drugiej połowie wyglądało to dużo lepiej i to spotkanie jest idealną rzeczą, żebyśmy robili postępy.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Mateusz Klich w Bolonii bardzo dużo pracował w defensywie. Dziś zdecydowaliśmy się na 4-4-2 z dwoma napastnikami, dając szansę innym zawodnikom. Dziś wejście Klicha bardziej z przodu pozwoliło mu pokazać swoje możliwości w ataku.

źródło: 90minut.pl