Wypowiedź trenera Nawałki po meczu Czarnogóra – Polska

Reprezentacja Polski w niedzielnym meczu eliminacji Mistrzostw Świata wygrała na wyjeździe 2-1 z zespołem Czarnogóry. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczową wypowiedź trenera Adama Nawałki. Przeczytajcie koniecznie.

Adam Nawałka (trener reprezentacji Polski): Spodziewaliśmy się bardzo trudnego spotkania i takie właśnie było. Przede wszystkim muszę pochwalić zawodników za konsekwencję, determinację i grę do samego końca. Byliśmy dobrze przygotowani pod względem mentalnym. Pierwsza połowa wyglądała dobrze, strzeliliśmy bramkę, a na tym terenie nie jest to łatwe. Druga połowa miała pewne fazy, było trochę chaosu, ale brało się to z tego, że niektórzy zawodnicy sygnalizowali urazy.

Nie ma co zwalać winy na wiatr, ale warunki do gry były trudne. Liczą się trzy punkty, dobra sytuacja w grupie i bardzo bogaty materiał do analizy. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, to jest futbol. Drużyna przeciwna ma bardzo dobre stałe fragmenty gry i staraliśmy się nie faulować. Z bardzo dużym optymizmem przystąpimy do następnych działań. My patrzymy z dużym dystansem do tego, co się dzieje.

Przed meczem mówiliśmy, że to będzie bardzo trudne spotkanie, a niektórzy już przed przypisywali nam trzy punkty. Gospodarze również zagrali bardzo dobry mecz, jest to bardzo gorący teren. Czarnogórcy z pewnością zdobędą jeszcze punkty i będą liczyć się w walce o awans. Bardzo się cieszymy z trzech punktów, na duże brawa zasługuje cały zespół. Wszyscy walczyli, co widać w szatni – wszyscy są poobijani, ale taki jest futbol.

źródło: 90minut.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *