Wypowiedź trenera Nawałki po meczu Polska – Armenia

adam nawałka
fot. pilka24.com.pl

Piłkarska reprezentacja Polski w spotkaniu 3. kolejki eliminacji Mistrzostw Świata wygrała na Stadionie Narodowym w Warszawie 2-1 z zespołem Armenii. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczową wypowiedź trenera Adama Nawałki. Gorąco zachęcamy!

Adam Nawałka (trener reprezentacji Polski): Zawsze po meczu następuje analiza, taki jest proces marszu do góry. Takie mecze pokazują, że nie jest tak łatwo. Myśmy wiedzieli, że to będzie trudne spotkanie i tak do tego podchodziliśmy. Chcieliśmy zagrać ofensywnie i taki był skład, natomiast rzeczywistość była inna. Trzeba było postawić pełną szalę i zaryzykować, żeby zdobyć trzy punkty. Brakowało dziś Łukasza Piszczka czy Arka Milika i już ta jakość w rozegraniu była całkiem inna. Nawet w sytuacji, gdy gramy w przewadze z dużo słabszym przeciwnikiem, to brakuje nam cierpliwości.

Absolutnie nie można odmówić zawodnikom determinacji. Strzeliliśmy bramkę w ostatniej akcji meczu, bo była niesamowita wiara w zwycięstwo. Oby to był dobry znak przed kolejnymi meczami. My wiemy doskonale jaką siłę stanowimy wtedy, kiedy gramy futbol bazujący na dyscyplinie taktycznej. Z pewnością trzeba cieszyć się z tych punktów, które dzisiaj wygraliśmy, bo są one niezwykle ważne w kontekście kolejnych meczów.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

My prowadzimy bardzo dokładny monitoring wszystkich zawodników, którzy grają w swoich klubach i mamy doskonałą wiedzę, jak się prezentują. Wiemy, kiedy robić zmiany i czy one dadzą coś drużynie. Stąd decyzje, które podejmujemy są przemyślane. To nie są decyzje związane z obawą czy strachem, a w trosce o wynik. Czeka nas jeszcze dużo pracy, jeżeli chodzi o zawodników, którzy wchodzą. Ja każdemu chcę dać szansę. Mecz dzisiejszy to – miejmy nadzieję – pozytywny symbol. Cały czas musimy pamiętać o tym, co jest przed nami, aby cały czas iść do przodu. Jestem przekonany, że najsłabszy mecz w tych eliminacjach mamy już za sobą i następne będą już tylko lepsze.

źródło: 90minut.pl