Wypowiedź trenera Nawałki przed meczem Polska – Dania

adam nawałka
fot. pilka24.com.pl

Piłkarska reprezentacja Polski w sobotę wieczorem w ramach drugiej kolejki eliminacji Mistrzostw Świata zmierzy się na Stadionie Narodowym z zespołem Danii. Tymczasem trener Adam Nawałka na przedmeczowej konferencji prasowej przyznał, że chce, aby mecz przebiegał według scenariusza Biało-Czerwonych.

– Czeka nas trudne spotkanie, ale wierzymy we własne umiejętności. Mamy wiele atutów i będziemy starać się to wykorzystać na boisku. Jestem przekonany, że nasz plan przed meczami z Danią i Armenią będzie funkcjonował bardzo dobrze, ale to boisku wszystko zweryfikuje. Analizujemy każdy mecz, jeśli chodzi o przygotowania jak i wartość tego, co będzie działo się na murawie. Jest to dokładnie w analizach pomeczowych. Wiemy, gdzie popełniliśmy błędy i będziemy starać się to korygować – powiedział trener Adam Nawałka na przedmeczowej konferencji prasowej.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

– Szanujemy Danię. To mocny zespół, ma wysoką kulturę gry i świetną organizację. Zespół także prezentuje się dobrze pod względem fizycznym. Czeka nas trudne spotkanie, ale wierzymy we własne umiejętności. Mamy wiele atutów i będziemy starać się to wykorzystać na boisku. Forma naszych piłkarzy jest coraz lepsza. Przygotowania były dla nas bardzo udane, a ostateczne decyzje co do składu podejmiemy po oficjalnym treningu. Zawodnicy czują się z dnia na dzień coraz lepiej. Poprowadziliśmy zajęcia, aby były zindywidualizowane. Chcieliśmy, aby wszyscy zregenerowali się po ostatnich tygodnia. Myślę, że taki cykl przygotowań był optymalny – zakończył selekcjoner reprezentacji Polski.

źródło: pilkanozna.pl