Wypowiedzi trenerów po meczu Arka 1-0 Korona

Polska
fot. pilka24.com.pl

Piłkarze Arki Gdynia po raz drugi z rzędu znaleźli się w finale Pucharu Polski. Gdynianie wygrali przed własną publicznością 1-0 z zespołem Korony Kielce. Tymczasem juz teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi trenerów Gino Lettieriego oraz Leszka Ojrzyńskiego.

Gino Lettieri (trener Korony Kielce): Po pierwsze gratuluję Arce zwycięstwa. Ten dwumecz jednak nie przegraliśmy tutaj w Gdyni. Po spotkaniu w Kielcach jak wchodziłem na salę konferencyjną, to byłem rozczarowany i wkurzony. Wtedy żaden z dziennikarzy nie rozumiał dlaczego. Wszyscy mówili, „czego ten trener chce, przecież wygraliśmy 2:1”. Taki jest jednak system w pucharach, że jak się u siebie wygrywa 2:1, to nie jest to dobry wynik. Mówiliśmy, że możemy w Gdyni stracić niepotrzebną bramkę w końcówce i tak się stało.

Patrząc  na całość sezonu, to jesteśmy zadowoleni z tego, co nam się udało osiągnąć w lidze i pucharze. Nie jesteśmy maksymalnie smutni. Teraz będziemy przygotowywać się do następnych meczów ligowych. Życzymy powodzenia Arce w finale.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Leszek Ojrzyński (trener Arki Gdynia): Dziękuję opatrzności i swojej drużynie, że po raz drugi z rzędu będziemy mogli przeżyć finał. Mamy jednak jeszcze mecze ligowe i musimy pokazać, że jesteśmy ambitną ekipą. Dzisiaj musieliśmy zrobić dwie wymuszone zmiany przez kontuzję. Sytuacja kadrowa wygląda coraz gorzej. Luka Zarandia, to czołowa postać naszej drużyny, ale zakuła go „dwójka”. Jutro będzie miał badania, dlatego zobaczymy czy zagra za dwa tygodnie na Stadionie Narodowym.  Puchar to dla nas dodatek. Najważniejsze jest utrzymanie w lidze. Musimy się zmobilizować na takie mecze, jak z Sandecją.

źródło: korona-kielce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *