Wypowiedzi trenerów po meczu Arka – Cracovia

typy bukmacherskie na dzisiaj
fot. flickr.com

Arka Gdynia w spotkaniu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy zremisowała przed własną publicznością 1-1 z zespołem Cracovii. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców – Michała Probierza i Leszka Ojrzyńskiego.

Michał Probierz (trener Cracovii): Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy na gorący teren. Arka pokazuje w tym sezonie bardzo ciekawą grę, w pucharach bardzo niewiele zabrakło im do awansu. Widać pewność siebie u tych zawodników, co jest kluczowe w piłce nożnej. Moja rola jest zaś teraz taka, by moim piłkarzom pokazać, żeby się nie obawiali. Mamy bowiem momenty, gdzie za bardzo się chowamy.

Przetrzymaliśmy ten pierwszy okres meczu, który był bardzo istotny. Spodziewaliśmy się, że Arka wyjdzie wysoko, będzie chciała odbierać piłki i przechodzić do kontrataku. Ustawiliśmy się dobrze i uniknęliśmy strat. Wiedzieliśmy też, że atutem Arki są stałe fragmenty gry. Szkoda, że w prosty sposób straciliśmy bramkę. Gdyby tak się nie stało, to byłoby się coraz bardziej nerwowo, a Arka musiałaby coraz bardziej atakować.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Leszek Ojrzyński (trener Arki Gdynia): Chcieliśmy wygrać to spotkanie, ale ta sztuka nam się nie udała. Trener Probierz słusznie podsumował mecz. Dodałbym, że mogliśmy stracić bramkę w pierwszej połowie po przechwycie rywala. Nasz bramkarz dobrze obronił, a na szczęście potem zawodnik gości nie uderzał na bramkę, tylko szukał rozegrania.

W drugiej połowie nieźle to wyglądało. Strzeliliśmy bramkę, ale następnie straciliśmy gola po krótko rozegranym rzucie rożnym. Potem było gorąco, szczególnie przy stałych fragmentach, gdzie Cracovia miała przewagę wzrostu i dobrze je wykonywała.

źródło: arka.gdynia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *