Wypowiedzi trenerów po meczu Cork 0-1 Legia

legia warszawa

Piłkarze Legii Warszawa w pierwszym spotkaniu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów wygrali na wyjeździe 1-0 z zespołem Cork City. Zwycięskiego gola strzelił Michał Kucharczyk. Przeczytajcie już teraz pomeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców.

John Caulfield (trener Cork City): Zmierzyliśmy się ze świetną drużyną, która w swoim składzie ma fenomenalnych piłkarzy. Walczyliśmy do końca, lecz Legia strzeliła zwycięskiego gola. Staraliśmy się zaskoczyć Polaków, ale ostatecznie, patrząc na przebieg spotkania, możemy być rozczarowani porażką. Zasłużyliśmy na więcej, bo rozegraliśmy kapitalny mecz.

Legia często stosowała pressing. Również próbowaliśmy podchodzić wysoko pod bramkę rywali, choć miało to różny skutek. Powinniśmy robić to częściej, ale i tak jestem zdania, że rozegraliśmy całościowo doskonałe zawody – stwierdził.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Dean Klafurić (trener Legii Warszawa): Chciałbym podziękować naszym kibicom, którzy pojawili się w Cork. Wiem, że wspierali nas również ludzie mieszkający w Irlandii i Anglii. Muszę przyznać, że fani miejscowego zespołu stworzyli dość szaloną, ale ciekawą atmosferę. Podobało mi się to i przypominało to atmosferę na meczach ligi angielskiej. Zespołowi z Cork należą się duże gratulacje ponieważ zagrali bardzo dobre spotkanie. Nie było nam łatwo, a sytuacja na placu gry – zwłaszcza w pierwszej połowie – była trudna. Nie mogliśmy początkowo dostarczyć piłki w pole karne, ale po przerwie poprawiliśmy się w tym aspekcie. Zaczęliśmy też inaczej poruszać się na boisku.

Tylko niebo jest limitem Kucharczyka (śmiech). A system 3-5-2? Nigdy nie będzie perfekcji. Piłka nożna ma w sobie to, że rozwija się i sprawia, że trzeba stawać się lepszym. To piękny sport, za którym jednak trzeba nadążać i podążać.

źródło: legia.net