Wypowiedzi trenerów po meczu Cracovia – Legia

Legia Warszawa
fot. google.com

Piłkarze Legii Warszawa w niedzielnym spotkaniu Lotto Ekstraklasy zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z zespołem Cracovii. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu trenerów – Grzegorza Kurdziela oraz Ricardo Sa Pinto.

Grzegorz Kurdziel (trener Cracovii): Końcówka spotkania sprawiła, że inaczej patrzymy na wynik. Legia potrafiła sobie stworzyć dwie okazje, choć piłka meczowa należała do nas. Po czerwonej kartce sytuacja na boisku się zmieniła, ale brakowało nam cierpliwości przy zmianach strony rozgrywania akcji.

Nasze plany taktyczne bardzo szybko brały ostatnio w łeb. Teraz planem była wygrana. Jest remis i musimy go szanować, bo rywale stworzyli dwie bardzo groźne sytuacje. Szkoda, że brakowało nam cierpliwości w budowania ataków. W pierwszej połowie Legia była lepiej zorganizowana, a potem my zbyt rzadko zmienialiśmy stronę w trakcie ataków pozycyjnych.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Ricardo Sa Pinto (trener Legii Warszawa): Nie osiągnęliśmy rezultatu, który chcieliśmy zanotować. Czerwona kartka na początku spotkania z pewnością nam w tym nie pomogła i wpłynęła na przebieg spotkania. Zależało nam na poprawie stylu, choć determinowała go potem kara dla Pazdana. Dobrze zaprezentowaliśmy się w defensywie, potrafiliśmy sobie także tworzyć sytuacje pod bramką przeciwników. Nie pozwoliliśmy na wiele rywalom i pokazaliśmy dobrą mentalność. Niestety, brakło także szczęścia. Musimy nadal mocno trenować, poprawiać kolejne elementy, grę ofensywną. Dziękuję za wsparcie naszym kibicom, którzy pojawili się w Krakowie.

Wszyscy piłkarze zasługują na równe traktowanie, dlaczego pytanie dotyczy tylko zmiany bramkarza? Wszyscy pracujemy razem, każdy z piłkarzy ma wpływ na wynik. Zdecydowałem się na taki, a nie inny. Poszukuję optymalnego składu, szukam najlepszego ustawienia i najlepszych wyborów personalnych. Zobaczymy, jak zestawienie będzie wyglądało w kolejnych konfrontacjach. Miroslav Radović bardzo dobrze prezentuje się na treningach, pracuje intensywnie, aczkolwiek sytuacje meczowe nie pomagają w tym, by dać mu szansę. Czekamy na odpowiedni moment.

źródło: legia.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *