Wypowiedzi trenerów po meczu Lech 0-2 Jagiellonia

lech poznań

Piłkarze Lecha Poznań w spotkaniu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy przegrali przed własną publicznością 0-2 z zespołem Jagiellonii Białystok. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi trenerów Ireneusza Mamrota oraz Nenada Bjelicy.

Ireneusz Mamrot (trener Jagiellonii Białystok): Zdawaliśmy sobie sprawę, jakie znaczenie ma ten mecz. Przegrany zespół miał coraz mniejszą szansę na mistrzostwo. Wiadomo, że my mieliśmy mniej punktów niż Lech i nasza porażka byłaby gorsza w skutkach. Od początku weszliśmy dobrze w to spotkanie, graliśmy spokojnie i dobrze taktycznie. Pamiętaliśmy ostatni mecz w Poznaniu – wtedy dobrze się dla nas zaczęło, ale źle skończyło. Teraz szczęście było po naszej stronie, bo raz piłka zatrzymała się na poprzeczce, kilka strzałów było niecelnych. Przed nami jeszcze dwa ważne spotkania. Teraz skupiamy się na meczu w Lubinie, bo to dla nas kluczowe starcie.

Nenad Bjelica (trener Lecha Poznań): Gratulacje dla Jagiellonii, wygrali zasłużenie mecz. Pierwsze piętnaście minut wyglądało słabo, zagraliśmy podobnie jak ostatnio z rywalami z Białegostoku. W drugiej połowie graliśmy bardziej sercem, a nie głową i przeciwnik strzelił drugiego gola. Ryzykowaliśmy, ale nie udało się wygrać. Jeden punkt nie dawał nam nic, więc dążyliśmy do zwycięstwa.

Doping był taki, jak w każdym meczu. Kibice są ważni dla nas i bardzo mi przykro, że ich rozczarowaliśmy. Graliśmy z drużyną, która była dzisiaj lepsza od nas. Mogę obiecać, że do końca będziemy jeszcze walczyć.

źródło: lechpoznan.pl