Wypowiedzi trenerów po meczu Lech 1-1 Piast

lech poznań

Piłkarze Lecha Poznań w sobotnim spotkaniu Lotto Ekstraklasy zremisowali przed własną publicznością 1-1 z zespołem Piasta Gliwice. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu trenerów – Ivana Djurdjevicia oraz Waldemara Fornalika.

Waldemar Fornalik (trener Piasta Gliwice): W Poznaniu niełatwo jest zdobyć punkty. Dzisiaj wywozimy jednak jeden punkt, ale nie chcę mówić w kategoriach niedosytu czy zadowolenia. Druga połowa pokazała wiele ciekawych akcji, mogliśmy wygrać to spotkanie. W pierwszej części Lech pokazał jakość piłkarską, po prostu. My próbowaliśmy odpowiadać jednak na ataki rywali. Budowaliśmy akcje, ale Kolejorz szybko je kasował.

Druga połowa, nasza bramka i wywozimy jeden punkt. Graliśmy do samego końca o pełną pulę. Cieszę się, że drużyna pokazała się z dobrej strony, doprowadziliśmy do wyrównania. Mamy 13 punktów, teraz krótka przerwa. Ten czas, przerwę na reprezentację chcemy wykorzystać na poprawę kolejnych elementów.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań): Dzisiaj zagraliśmy dobry mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie. Wtedy kontrolowaliśmy sytuację, mogliśmy strzelić gola na 2:0. W drugiej części mieliśmy założenie, takie jak w pierwszej, że trzeba się utrzymywać więcej przy piłce. Nie graliśmy jednak tak, jak w od początku meczu. Remis – niestety – jest dobry, jeśli chodzi o sytuację w jakiej się znajdujemy.

Uważam, że byliśmy lepszym zespołem, ale tę grę trzeba pokazać w zdobyczach bramkowych. Walczyliśmy do końca, mieliśmy swoje okazje. Niestety nie udało się. Ta przerwa na zgrupowania drużyn narodowych nam się przyda, bo nie mieliśmy okazji przepracować niektórych fragmentów.

źródło: lechpoznan.pl