Wypowiedzi trenerów po meczu Lech 5-1 Piast

lech poznań
fot. pilka24.com.pl

Drużyna Lecha Poznań w spotkaniu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrała przed własną publicznością 5-1 z zespołem Piasta Gliwice. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców – Dariusza Wdowczyka oraz Nenada Bjelicy.

Dariusz Wdowczyk (trener Piasta Gliwice): Gratuluję Lechowi trzech punktów i wygranego spotkania. W kontekście czwartkowego meczu Ligi Europy to dobry wynik. Przez pierwsze 40 minut graliśmy dobrze w piłkę, potrafiliśmy stwarzać sobie sytuacje podbramkowe. Bramki stracone – nadziewaliśmy się na kontrataki. Złe decyzje Sedlara i Heberta, który mógł szybciej zaatakować Makuszewskiego. Bramka kontaktowa dała nasz szansę na nawiązanie walki z Lechem, ale w dzisiejszym meczu środkowi obrońcy popełnili po jednym błędzie, których następstwem były kolejne gole.

Mamy o czym myśleć, porozmawiamy sobie po męsku, by w następnym spotkaniu zacząć punktować. Przez 40 minut graliśmy dobrze, ale byliśmy trochę wystraszeni Lecha. Nie mieliśmy już lepszych okazji niż ta z pierwszej minuty spotkania. Dla mnie to jest smutne i nie do przyjęcia jest postawa moich piłkarzy w tym meczu.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Nenad Bjelica (trener Lecha Poznań): Myślę, że dla obu drużyn to był ciężki mecz. Temperatura była wysoka i myślę, że ekstremalnie ciężko było dzisiaj grać na boisku. Muszę pochwalić moją drużynę za zwycięstwo. W pierwszej połowie nie graliśmy blisko rywala, nie zawsze dobrze organizowaliśmy pressing, ale po pierwszych bramkach wszystko się zmieniło. Było nam łatwiej grać atakować i zasłużenie wygraliśmy.

źródło: lechpoznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *