Wypowiedzi trenerów po meczu Legia 0-0 Ajax

legia warszawa
fot. pilka24.com.pl

Piłkarze Legii Warszawa w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy zremisowali bezbramkowo przed własną publicznością z zespołem Ajaxu Amsterdam. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu trenerów – Jacka Magiery oraz Petera Bosza.

Peter Bosz (trener Ajaxu Amsterdam): Przyjechaliśmy po zwycięstwo, nie udało się. Mecz był wyrównany, mieliśmy swoje szanse, Legia również. Zdobyliśmy nawet bramkę, ale sędzia jej nie uznał, choć piłka przekroczyła linię bramkową, co pokazały powtórki. Pod koniec spotkania była jeszcze czerwona kartka dla jednego z naszych piłkarzy. Pierwszy kartonik był zasłużony, ale drugi już moim zdaniem nie. Musiałem zareagować i ściągnąłem z murawy Kluiverta, który chwilę wcześniej wszedł na boisko. To była trudna decyzja. Trudno, za tydzień zagramy w Amsterdamie przed własną publicznością i wtedy wszystko się rozstrzygnie.

Jacek Magiera (trener Legii Warszawa): Za nami pierwsze z 90 minut w tym dwumeczu. Obie drużyny miały dziś swoje szanse, ale nikt nie zdobył bramki. Były dobre momenty, wybiegaliśmy spotkanie. Do Amsterdamu polecimy po to by zagrać dobry mecz i by awansować. To jest nasz cel, ale wcześniej czeka nas niezwykle ważne spotkanie z Ruchem Chorzów i od jutra na tym meczu będziemy się skupiali.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Planem na spotkanie było to, by przez pierwsze minuty grać spokojnie w defensywie, by rywale nie zagrywali piłki między nasze strefy. Był plan by po godzinie wprowadzić świeżych zawodników – Guilherme i Kucharczyka. Gui jest już gotowy po urazie do gry, ale od początku zagrał Vako i nie jest to przypadek, bo ma za sobą solidny okres przygotowawczy.

źródło: legia.net