Wypowiedzi trenerów po meczu Legia 1-1 Sheriff

legia warszawa
fot. pilka24.com.pl

Piłkarze Legii Warszawa w spotkaniu czwartej rundy eliminacji Ligi Europy zremisowali przed własną publicznością 1-1 z mołdawskim Sheriffem Tiraspol. Tymczasem już teraz możecie przeczytać pomeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców – Jacka Magiery oraz Roberto Bordina.

Roberto Bordin (trener Sheriffa Tiraspol): Cieszymy się z remisu. Próbowaliśmy pilnować zawodników Legii, przy golu się nie udało. Wczoraj mówiłem, że czeka nas trudny mecz. Wiedzieliśmy, że będziemy grać przy bardzo żywiołowej publiczności. Tym większe podziękowania dla zespołu.

Jacek Magiera (trener Legii Warszawa): Remis – to wszyscy wiemy. Niepotrzebnie straciliśmy gola na 1:1. Ale jedziemy do Mołdawii po awans, stać nas na to. Naszym obowiązkiem jest gra w fazie grupowej Ligi Europy. Marzyciel widzi dziś mistrza Polski w fazie grupowej Ligi Europy. Legia nie gra tak jak w grudnie ze Sportingiem Lizbona, bo nie ma dziś już sześciu graczy z tamtej drużyny. Radovicia czy Odjidji nie da się łatwo zastąpić. Szymański czy Nagy to byli profesorowie, ale przy takich gościach jak Rado czy Vadis. Teraz sami mają to pociągnąć drużynę, a to nie jest łatwa sprawa i na to potrzeba czasu. Powiem w szatni zespołowi, dlaczego nie wygrali tego meczu. W Mołdawii wydrzemy ten awans, jestem o tym przekonany.

Musimy coś zrobić z tym obrazem polskiej piłki. Poprzedni sezon był ogromnym obciążeniem fizycznym i psychicznym dla piłkarzy, a dwa tygodnie później zaczynamy się zbierać i grać mecze kontrolne. Inne drużyny mają w lipcu i sierpniu czas na adaptację do wysiłku. Dla nas lipiec i sierpień to czas najtrudniejszy, ale i najważniejszy, gdzie spina się budżet, gdzie można zyskać splendor.

źródło: legia.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *