Wypowiedzi trenerów po meczu Legia 1-2 Dudelange

legia warszawa
fot. pilka24.com.pl

Piłkarze Legii Warszawa w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy przegrali przed własną publicznością 1-2 z zespołem Dudelange. Tymczasem już teraz możecie poznać pomeczowe opinie obu szkoleniowców – Aleksandara Vukovicia oraz Dino Topmollera.

Aleksander Vuković (trener Legii Warszawa): Nie chodziło nam o taki mecz, ale… musimy przyjąć na klatę ten wynik i myśleć o kolejnym meczu oraz rewanżu w Luksemburgu. Wystarczająco wiele jest ambicji i charakteru w tej drużynie, by nie uznać tej porażki za koniec wszystkiego… Trudno na gorąco oceniać naszą dyspozycję, mogę to tłumaczyć tylko problemem mentalnym. Mamy na sobie wielki ciężar, który blokuje nas na boisku. Nie potrafimy pokazać tego, co potrafimy.

Przegrywamy pojedynki biegowe, siłowe… Wyglądamy pod tym względem gorzej od rywali. Jestem jednak przekonany, że chodzi wyłącznie o blokadę mentalną. Od meczu z Lechią robiono wszystko, by gracze byli zregenerowani, pracowaliśmy też nad psychiką, co nie jest tak proste, jak może się wydawać. Dowodem tego jest dzisiejszy mecz. Obraz z boiska nas nie broni, ale drużyna ma ambicję i charakter. To zespół, który ledwie kilka-kilkanaście tygodni temu prezentował się znacznie lepiej.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Dino Topmoller (trener Dudelange): Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do spotkania z Legią, mimo że rywale zmienili trenera. Stwarzaliśmy sobie lepsze okazje pd bramką przeciwników. Legia miała szanse pod naszą bramką po naszych błędach. Wygrana na takim stadionie jest czymś niesamowitym. Za nami pierwszy krok, choć wiemy, że drugi będzie bardzo trudny. Nie ma jednak wątpliwości, że chcemy awansować.

źródło: legia.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *