Wypowiedzi trenerów po meczu Legia 3-1 Korona

Legia Warszawa

Piłkarze Legii Warszawa w spotkaniu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy wykorzystali atut własnego boiska pokonując 3-1 zespół Korony Kielce. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców – Deana Klafuricia oraz Gino Lettieriego.

Dean Klafurić (trener Legii Warszawa): Gratuluję naszym zawodnikom, którzy bardzo poważnie podeszli do spotkania z Koroną. Pokazaliśmy, że jesteśmy jednością. Nadal widzę szansę poprawy kolejnych elementów, możemy grać lepiej, ale ważny jest fakt, że wygraliśmy. Kilka aspektów taktycznych nie zadowoliło mnie dzisiaj, zwłaszcza po strzeleniu trzeciego gola. Właśnie z tego powodu straciliśmy bramkę w końcówce meczu. Dla tak wielkiego klubu jak Legia, każdy gol jest istotny.

Koncentruję się na każdym kolejnym meczu. Walczymy o mistrzostwo i Puchar Polski, chcemy wygrywać i to jest dla mnie obecnie najważniejsze. Nie zastanawiam się nad tym, co będzie po zakończeniu sezonu. Wiem, że Legia ma jeszcze duże pole do rozwoju i zamierzam pomóc graczom stołecznej drużyny w wykrzesaniu z siebie maksimum. Cieszę się, że w środę zmierzymy się w finale Pucharu Polski z Arką Gdynia. Jesteśmy dobrym zespołem, który stać na odniesienie sukcesu.

Gino Lettieri (trener Korony Kielce): Jestem dumny ze swojej drużyny, bo 35 minut było w naszym wykonaniu bardzo dobre. Legia nie mogła w tym czasie dojść do żadnej sytuacji. Mieliśmy również swoje okazje, choć Arkadiusz Malarz skutecznie bronił. W ostatnich minutach pierwszej połowy, warszawiacy odrobinę nas przycisnęli, ale wytrzymaliśmy do przerwy. Mecz przypominał ostatnią konfrontację z Jagiellonią, gdzie również tuż po wznowieniu gry straciliśmy gola. Boli nas fakt, że nie wykorzystaliśmy dogodnych okazji, a potem popełniliśmy dwa poważne błędy pod własną bramką i straciliśmy gole. Nie powinno się to zdarzyć. Patrząc ogólnie, jestem jednak zadowolony z postawy graczy.

źródło: legia.net