Wypowiedzi trenerów po meczu Legia 4-1 Śląsk

Legia Warszawa
fot. google.com

Piłkarze Legii Warszawa w piątkowy wieczór wykorzystali atut własnego boiska pokonując 4-1 zespół Śląska Wrocław. Przeczytajcie pomeczowe wypowiedzi obu trenerów – Jana Urbana oraz Romeo Jozaka.

Jan Urban (trener Śląska Wrocław): Mecz skończył się szybko. Odpowiedzieliśmy golem na 1:3, ale to Legia kontrolowała przebieg spotkania, brakowało nam sytuacji. Jeśli mam szukać pozytywów, to powiedziałbym o czterech młodzieżowcach, którzy mogli zaprezentować się przy takiej atmosferze. Trzeba to powiedzieć wprost – Legia była lepsza.

Błędy popełnili doświadczeni gracze. Na głębszą analizę przyjdzie czas, ale liczne występy młodzieży nie są przypadkiem. Niezłe momenty miał na przykład Sebastian Bergier, który jednak zderzał się z twardymi obrońcami. To jednak wielka nauka dla takiego zawodnika.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Romeo Jozak (trener Legii Warszawa): Za nami ważne spotkanie, w którym wyciągnęliśmy wnioski z wcześniejszych błędów. Przykładaliśmy dużą uwagę do tego, a mieliśmy także dodatkową motywację. W poniedziałek pokazałem graczom analizę konfrontacji z Wisłą Płock. Zespół zareagował pozytywnie i sięgnęliśmy po trzy punkty. W pierwszej połowie realizowaliśmy wszystkie założenia. Potem szansę dostali inni, zmiany były wcześniej przewidziane. Mogliśmy też zwalniać tempo gry i nadal kontrolować przebieg wydarzeń na placu gry. Pojawiły się pewne mankamenty, ale porozmawiamy o nich dopiero w kolejnych dniach. Cieszymy się z wygranej, ale najważniejszy jest krok do przodu i fakt, że zawodnicy nadal są skoncentrowani, biorą do siebie odpowiedzialność i zdają sobie sprawę, że przed nimi jeszcze czternaście kroków do mistrzostwa.

Kasper Hamalainen był najlepszy na boisku. Może być bardzo szczęśliwy po takim spotkaniu. Grał dobrze, ale… to nie pierwszy raz, odkąd zostałem trenerem Legii. To jeden z graczy, który prezentuje bardzo stabilną formę od dawna. „Hama” to świetny piłkarz, któremu ufam jako zawodnikowi i człowiekowi, a on się za to odpłaca. To jego pierwszy hat-trick? Ciekawe.

źródło: legia.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *