Wypowiedzi trenerów po meczu Piast – Lechia

Lechia Gdańsk

Piłkarze Piasta Gliwice w spotkaniu kończącym ósmą kolejkę Lotto Ekstraklasy przegrali przed własną publicznością 1-2 z zespołem Lechii Gdańsk. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców – Dariusza Wdowczyka oraz Piotra Nowaka.

Dariusz Wdowczyk (trener Piasta Gliwice): Zdarzyło nam się coś, co nie miało prawa sie przytrafić. Wróciliśmy do gry, strzelając gola na 1-1, a później rywale straciła zawodnika. Mieliśmy przewagę, ale było dużo niedokładności. Stwarzaliśmy sytuacje, ale brakowało ostatniego podania… Nadzialiśmy się na kontrę, która nas pogrążyła. Trudno mi cokolwiek powiedzieć. Wybieraliśmy złe warianty, które zupełnie nie pasowały do meczu i sytuacji na boisku. Żałuję, że przegraliśmy i straciliśmy punkty. To czarny scenariusz, którego nie spodziewałbym się po 45 minutach.

Nie przypuszczam, aby zawodnicy poczuli się zbyt pewnie. Po przerwie mieliśmy doskoczyć i blisko trzymać się przeciwnika. Tego nam zabrakło… Mamy o czym rozmawiać i co analizować. Jestem diabelnie zawiedziony. Mieliśmy momenty, w których oddawaliśmy inicjatywę przeciwnikowi. Doskakiwaliśmy do rywala i czekaliśmy… Jeśli damy takim drużynom jak Lechia, Legia czy Lech, więcej miejsca, to one wiedzą, co zrobić z piłką.

Piotr Nowak (trener Lechii Gdańsk): Wygraną dedykuję naszej drużynie oraz kibicom, którzy przyjechali do Gliwic i nas wspierali. Po kilku tygodniach pracy i transferach uzyskaliśmy w końcu dobry rezultat. To bardzo ważne zwycięstwo z każdego punktu widzenia. Spokojnie obejrzymy sobie tę sytuację. Na gorąco trudno cokolwiek powiedzieć. Osłabienie dawało nam się we znaki, ale zespół znał swoje możliwości. Było widać wiarę w zwycięstwo, której nie zachwiała nawet ta czerwona kartka.

źródło: piast-gliwice.eu