Wypowiedzi trenerów po meczu Pogoń – Lech

lech poznań
fot. pilka24.com.pl

Piłkarze Lecha Poznań w wyjazdowym spotkaniu ósmej kolejki Lotto Ekstraklasy zremisowali bezbramkowo z zespołem Pogoni Szczecin. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców – Nenada Bjelicy oraz Macieja Skorży.

Nenad Bjelica (trener Lecha Poznań): Myślę, że to był mecz, w którym żadna z drużyn nie chciała za bardzo ryzykować, dlatego uważam, że remis jest ok. My w pierwszej połowie mieliśmy dwie dobre okazje, Pogoń też miała jedną. W drugiej części gry nie było zbyt wielu sytuacji. Być może bolesna porażka w Pucharze Polski miała wpływ na to, że mieliśmy dziś duży szacunek do rywala.

Przeciwnik gra bardzo dobrą piłkę, ale nie zagrał dziś tak dobrze, jak w pucharowym spotkaniu. Musimy dalej pracować i ten mecz dobrze to pokazał. U nas brakowało czterech zawodników ofensywnych, którzy są dla nas ważni, ale dziś i tak mieliśmy bardzo dobrą drużynę.

Maciej Skorża (trener Pogoni Szczecin): Kolejny mecz, w którym brakuje nam zdobytej bramki, postawienia kropki nad „i”. Byliśmy dziś stroną przeważającą i zaryzykuję stwierdzenie, że byliśmy dziś drużyną lepszą. To z jednej strony mnie cieszy, ale z drugiej strony irytujące jest to, że nie potrafimy wygrać kolejnego meczu u siebie. Bardzo mocno liczyliśmy na to, ze właśnie dziś uda nam się wygrać tutaj pierwszy raz.

Kibice dopisali, jednak my nie umieliśmy im dać radości. W pierwszej połowie brakowało nam cierpliwości w rozegraniu piłki i współpracy z Adamem Frączczakiem, który był często osamotniony. Za bardzo schodziliśmy do rozegrania piłki, przez co było nas za mało w polu karnym Lecha. Najlepsza sytuacja w tym meczu to strzał Kamila Drygasa w 32. minucie, kiedy Putnocky obronił jego uderzenie. Po stronie plusow możemy zapisać na pewno powrót po kontuzji Spasa Deleva i Łukasza Zwolińskiego. Jeśli chodzi o minusy, to na pewno uraz Frączczaka, który wygląda dość poważnie, jednak więcej będziemy wiedzieć dopiero jutro.

źródło: lechpoznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *