Wypowiedzi trenerów po meczu Pogoń – Lech

lech poznań
fot. pilka24.com.pl

Piłkarze Lecha Poznań w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski przegrali na wyjeździe 0-3 z zespołem Pogoni Szczecin. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu trenerów – Macieja Skorży oraz Nenada Bjelicy.

Maciej Skorża (trener Pogoni Szczecin): Na pewno bardzo się cieszymy i słowa uznania należą się dla naszej drużyny. Za to, że potrafiła zagrać ten mecz w takim tempie i tak dobrze pod względem taktycznym. Była dzisiaj skuteczność, mogliśmy zdobyć więcej goli, ale trzy bramki strzelone Lechowi na pewno zapiszemy po stronie plusów. To była taka Pogoń, którą chcemy oglądać. Cieszę się, ze w trzecim meczu u siebie udało nam się wygrać.

Chciałbym podkreślić świetną pracę całej drużyny, ale jeśli mam kogoś wyróżnić, na pewno jest to Kuba Piotrowski. Gra na bardzo odpowiedzialnej pozycji, jest to odkrycie ostatnich dni. Cały zespół zapracował na tę wygraną i dziś się cieszymy, ale od jutra koncentrujemy się już tylko na Lechii Gdańsk. Na pewno w Pucharze Polski będziemy chcieli zajść tak daleko, jak tylko się da. Zwycięstwo odbieram tylko i wyłącznie jako trener Pogoni, a nasza dzisiejsza gra musi stać się dla nas normą.

Nenad Bjelica (trener Lecha Poznań): Chciałbym pogratulować Pogoni. Myślę, że zasłużenie awansowała do następnej rundy, jej piłkarze zagrali bardzo dobry mecz, a w pierwszej połowie dominowali na boisku. Nie mam słów na to, jak my się dziś zaprezentowaliśmy. Nie było ambicji, dyscypliny i agresji. Źle to wyglądało również pod względem taktycznym. Pogoń to dobra drużyna, z którą nie da się wygrać grając na 70 procent. Jestem bardzo rozczarowany. Nie jesteśmy już w Lidze Europy, nie ma nas w Pucharze Polski, dlatego skupiamy się tylko na Lotto Ekstraklasie. W następnym spotkaniu postaramy się pokazać, że to był tylko jeden słaby mecz.

źródło: lechpoznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *