Wypowiedzi trenerów po meczu Sheriff 0-0 Legia

Legia Warszawa
fot. google.com

Piłkarze Legii Warszawa w rewanżowym spotkaniu czwartej rundy eliminacji Ligi Europy zremisowali bezbramkowo z Sheriff Tiraspol i odpadli z rozgrywek. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców – Jacka Magiery oraz Roberto Bordina.

Roberto Bordin (trener Sheriffa Tiraspol): Cieszę się z wygranej i chciałbym pogratulować moim zawodnikom. Rozegraliśmy dobre spotkanie i spodziewaliśmy się, że Legia będzie mocno atakować. Na początku postawiliśmy na kontrataki, lecz z czasem zaczęliśmy grać odważniej i mieliśmy sporo sytuacji. Awans do fazy grupowej Ligi Europy cieszy. Tu chyba nikt nie ma wątpliwości. Najważniejszym celem nadal będzie dla nas wygranie mistrzostwa kraju, ale spróbujemy też pokazać się na arenie międzynarodowej.

To raduje, że klub osiągnął taki etap. Wszystkie drużyny w fazie grupowej będą bardzo mocne, to nie ulega wątpliwości. Każdy jednak chce wygrywać i nie inaczej będzie z nami. Futbol można rozpisywać w wielu aspektach, ale na końcu jest pewna doza nieprzewidywalności. Trzeba się adaptować do odpowiedniego stylu.

Jacek Magiera (trener Legii Warszawa): Cokolwiek powiem, to i tak nie zmieni to wyniku i kwestii braku awansu. To był cel dla naszego klubu i nie sprostaliśmy zadaniom. Trzeba pogratulować rywalom, którzy okazali się lepsi. To dla nas moment trudny, w szatni jest podobnie, ale… tak bywa w sporcie. Musimy się jak najszybciej podnieść i wygrywać pozostałe mecze.

Przenieśliśmy w zeszłym sezonie intensywność z Ligi Mistrzów do Ekstraklasy, ale to było dawno. Dlaczego wiele się pozmieniało, tak to wygląda? Można na to sobie samemu odpowiedzieć. Nie wystarczy teraz mówić, a trzeba działać. Zawaliliśmy i nie będę nikogo wyprowadzał z błędu, że było inaczej. Wszystkich piłkarzy stać na to, by grać lepiej. Mają tego obowiązek. Musimy znów wejść na wyższy poziom, bo takie mecze nie mogą powtarzać się w przyszłości. To porażka nasza i całej Ekstraklasy. To co dziś powiedziałbym i tak niczego nie zmieni. Trzeba to przyznać, że jesteśmy poza pucharami.

źródło: legia.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *