Wypowiedzi trenerów po meczu Wisła 3-1 Śląsk

Wisła Kraków
fot. google.com

Drużyna Wisły Kraków wykorzystała atut własnego boiska pokonując pewnie 3-1 zespół Śląska Wrocław. Bohaterem meczu został Carlitos, który zanotował hat-tricka. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu trenerów – Joana Carrillo oraz Tadeusza Pawłowskiego.

Joan Carrillo (trener Wisły Kraków): Przede wszystkim chcę złożyć najszczersze gratulacje moim piłkarzom. Był to mecz trudny, wiedzieliśmy, że goni nas potrzeba zdobycia trzech punktów. Dlatego chcieliśmy dobrze ustawić grę, by dobrze się wszystko potoczyło. Śląsk był wymagającym rywalem, liczącym na kontry, a nas zmuszającym do gry ofensywnej. Poradziliśmy sobie jednak, choć trzeba przyznać, że było dość dużo błędów technicznych i strat. Na szczęście jednak udało nam się zyskać trzy punkty i z nich jestem bardzo zadowolony.

Wszyscy piłkarze pracowali na boisku i się starali, nie tylko Carlos. Na przedmeczowej konferencji pytaliście mnie czemu Carlitos nie strzela goli – dziś zdobył aż trzy. Trzeba  popatrzeć jednak bardziej ogólnie. Drastycznym byłoby stwierdzenie, że wygraliśmy tylko dzięki napastnikowi. Wygrała drużyna, zaufanie między mną i zawodnikami, a nie jeden konkretny gracz.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Tadeusz Pawłowski (trener Śląska Wrocław): Przez sześćdziesiąt minut był to wyrównany pojedynek. Gdybyśmy przy kontrach mieli więcej skuteczności, być może to my zdobylibyśmy punkty. Był jeden zawodnik na boisku, który zrobił różnicę. Gratuluję Carlitosowi świetnego meczu. Po trzeciej bramce już się nie podnieśliśmy i stąd porażka.

W momentach w których mecz był wyrównany, brakowało nam takiego strzelca jak Carlitos. Przyznacie państwo, że były sytuacje, tylko nie miał ich kto wykorzystać. Nieraz gra się na wyjeździe tak, że ma się jedną sytuację i wygrywa się mecz. Tutaj brakowało nam strzelby – Marcin Robak był chory i nie pojechał i na dobrą sprawę nie mieliśmy nikogo, kto wykańczałby sytuacje podbramkowe tak dobrze, jak Carlitos.

źródło: Wisła Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *