Wypowiedzi trenerów po meczu Wisła – Legia

legia warszawa
fot. pilka24.com.pl

Piłkarze Legii Warszawa w spotkaniu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrali na wyjeździe 1-0 z zespołem Wisły Kraków. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców – Deana Klafuricia oraz Joana Carrillo.

Joan Carrillo (trener Wisły Kraków): Jestem rozczarowany i przepraszam kibiców, bo wspierali nas od pierwszej do ostatniej minuty. Fani byli najlepszym elementem Wisły. Mieliśmy wiele problemów w linii defensywnej. Znaliśmy swoje bolączki, musieliśmy trochę improwizować, ale nadal jestem rozczarowany. Nie szukam wymówek – zagraliśmy, jak zagraliśmy i wynik jest naszą oceną. Przyznaję, że legioniści za mocno dyktowali nam styl gry. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach się zrewanżujemy, będziemy chcieli grać nadal w piłkę i wierzę, że będzie tylko lepiej.

Popełniliśmy wiele błędów, ale nie walczyliśmy na bokserskim ringu, gdzie wygrywa ten, kto zada więcej ciosów. Nie potrafiliśmy złamać linii defensywnej silnych przeciwników. Naszymi problemami były technika i taktyka, nie przygotowanie motoryczne. Traciliśmy kontrolę nad spotkaniem, choć nie można zapominać, że mamy kadrowe problemy w defensywie. Nie mieliśmy na ławce ani jednego klasycznego obrońcy.

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Dean Klafurić (trener Legii Warszawa): Za nami bardzo trudne spotkanie, zupełnie jak w Pucharze Polski. Scenariusz był trochę inny, ale najważniejszy jest fakt, że znów wygraliśmy. Duże gratulacje należą się każdemu z naszych zawodników, choćby za ich inteligencję – legioniści potrafili dostosować się do sytuacji w drugiej połowie. Zasłużyliśmy na zdobycie trzech punktów. Brakowało nam odrobiny spokoju na etapie finalizacji akcji, ale zwracaliśmy na to uwagę graczom w przerwie.

Czerwona kartka sporo zmieniła w naszych planach. Nie chcę oceniać tej decyzji, bo nie widziałem jeszcze powtórek. Wiem jednak, że Niezgoda to świetny zawodnik.

źródło: legia.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *