Wypowiedzi trenerów po meczu Korona 1-0 Wisła

Wisła Kraków
fot. google.com

Piłkarze Korony Kielce w spotkani 1/8 finału Pucharu Polski wygrali przed własną publicznością 1-0 z zespołem Wisły Kraków i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Tymczasem już teraz możecie przeczytać u nas pomeczowe wypowiedzi obu trenerów – Kiko Ramireza oraz Gino Lettieriego.

Kiko Ramirez (trener Wisły Kraków): Jesteśmy bardzo smutni i źli. Musimy przeprosić naszych fanów, którzy mocno ściskali za nas kciuki. Gratulacje dla Korony, bo wygrała zasłużenie. Grała inteligentnie i dobrze rozgrywała piłkę. Choć my dłużej byliśmy w jej posiadaniu, ale niewiele z tego wynikało.

Gino Lettieri (trener Korony Kielce): To był ciężki mecz. Szybko zaczęliśmy grać w dziesiątkę. W przerwie musieliśmy zmienić taktykę. To był dla nas nowy system, którego jeszcze nie trenowaliśmy, ale dobrze to wyglądało. Za to należą się duże brawa. Teraz możemy się cieszyć, że przeszliśmy rundę dalej. W sobotę jednak czeka nas całkiem inny mecz. Wisła wystawi 6-7 nowych piłkarzy, a my takiego komfortu nie mamy.

Po czerwonej kartce mieliśmy taki pomysł, żeby zagrać na zero z tyłu i z kontry stwarzać sobie sytuacje. Nie mam pretensji do Żubrowskiego. Odpoczął sobie i w sobotę będziemy mieli jednego świeżego piłkarza więcej.

Bardzo dobre zawody zagrał Ivan Jukić. Jestem pod dużym wrażeniem. Goran Cvijanović też grał bardzo dobrze. Wprawdzie przed kartką nie mógł wejść w mecz, ale potem pokazał do czego jest zdolny. Warto też wspomnieć o Michale Gardawskim, który chyba przebiegł 15 kilometrów. Cała drużyna po czerwonej kartce zagrała jeszcze lepiej, dlatego trzeba wszystkich pochwalić.

Dobre zmiany zrobili Mateusz Możdżeń i Marcin Cebula, ale nie zapomnijmy też o Krystianie Misiu, który może nie jest jeszcze tak dojrzały, ale zagrał dobrze.

źródło: korona-kielce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *